Başakşehir Halı Yıkama

Başakşehir Halı Yıkama

Başakşehirde halı yıkama konusunda uzman olan firmamız 1 AĞUSTOS 2005 tarihinde kurulmuş İkitelli Organize Sanayi Bölgesi İsteks Sanayi Sitesi A-3 Blok No: 3 Başakşehir/İSTANBUL adresinde faaliyetlerine devam etmektedir. Bazıları mevcut sisteme bakar ne var ki diye sorar biz firma olarak olmayan şeyleri hayal ederiz. Bu felsefeyle yola çıkan firmamız sizlere yepyeni farklı bir hizmet sunmanın heyecanıyla amacımız düşünürken araştıran araştırırken gözlemleyen ve müşteri profillerini belirleyip beklentilerine cevap verebilen bir hizmet sunmaktır tek gayemiz.

Firmamız Başakşehirde halı yıkama sektörünün önde gelen isimlerinden bir tanesidir. 3 katlı kapalı alanda faaliyet göstermektedir.. Firmamız yılların deneyimlerine sahip eğitimli uzman personelerden oluşmaktadır. 24 saat vardiya ile çalışan hizmette sınır tanımayan İstanbul bölgesine müşterilerimizin adreslerinden araçlarımızla halılarınız alınarak özenle temizlik işlemi gerçekleştirildikten sonra yine adrese teslim edilir. Firmamız güler yüz, dürüstlük ve kaliteli hizmeti prensip edinmiştir. Teslim edilen halılarda 3 gün içerisinde yıkamaya itiraz edilmesi halinde firmamız tekrar yıkamayı garanti eder.

HİZMETİMİZ: Halılarınız ev ya da işyerlerinizden makbuz karşılığında teslim alınarak numaralandırılır Halı yıkama fabrikamıza gelen halılar cins ve niteliklerine göre sınıflandırılır ve ölçümleri yapılarak fiyat listeleri çıkarılır. Daha sonra toz dolabında toz kum ve yabancı maddelerden arındırılması sağlanır.
Sonra özel yumuşatıcılı bitkisel özlü şampuanla otomatik makinede ön ve arkaları dönüşümlü olarak yıkanır. Lekeler % 90 leke çıkarıcı ile giderilmeye çalışılır. Halı içinde oluşan bakteri ve zararlı canlıların yok edilmesi için ilaçlı sudan geçirilerek steril hale getirilir. Bir süre beklemeye alınır. Yıkamaya müteakip santrifüj makine ile 1500 d/d sıkılır. Sıkılan halılar kurutma odasında kurutulmaya bırakılır. Kurutma sistemi 200 adet halı alabilecek kapasiteye sahip olup özel nem alma klimalarla donatılmıştır. Kurutma işlemi azami 5 saat içinde 0 nemle gerçekleşmektedir. Kuruyan ve Pırıl pırıl olan halılarınız kalite kontrolden geçirildikten sonra süpürülüp yatımına taranır,parfümlenip paketleme makinasında paketlenir. Ardından zaman kaybetmeden evinize servisle teslim edilir.

 

Başakşehir Halı Yıkama Firmaları arasında neden Biz?

 • %100 Garanti veriyoruz.
 • %100 Müşteri Memnuniyeti.
 • %100 Hijyen
 • Halılarınızı sigortalıyoruz.
 • Kullandığımız deterjanlar sağlık bakanlığı onaylı.
 • Fabrikamızın hijyenik koşullarda hizmet sunduğunu kanıtlayan hijyen belgesine sahibiz.

Neden Protem Halı Yıkama

 • Sektör deneyiminin fazla olmasından dolayı sunmuş olduğu hizmeti belli standartlar çerçevesinde yerine getirmesi.
 • Fabrikaya gelen halıların PROTEM HALI YIKAMA güvencesi altında olması
 • Halı yıkama da kullanmış olduğumuz deterjanların kaliteli ve zararsız ürünlerden oluşması
 • Yıkama işlemini yüzeysel olarak değil derinlemesine yaptığımız ve halılarda mükemmel bir parlaklık , temizlik ve hijyen sunduğumuz için
 • Servis ağımızın geniş olmasından dolayı yıkama işlemi biten halıları hızlı bir şekilde teslim etmemiz.

Yeşilköy halı yıkama

Halı yıkama işinde nasıl kalıcı olduğunu; 10 yıllık tecrübesi ve halı yıkama konusundaki bilgilerini bu makalede inceleyebilirsiniz.

Halı yıkama işinde iyi bir gelberi yöntemi çok önemlidir. Kullanılan otomatik halı yıkama makinesinin iyi bir gelberi sistemine sahip olması gerçekten çok önemlidir. İyi bir gelberi halı üzerinde bulunan kıl , tüy , çorap pamuğu gibi halılara yapışmış olan bütün pislikleri halıdan uzaklaştırır. Halı yıkama da halı kirlilik derecesine göre gelberi yöntemi 2 veya 3 kez uygulanmalıdır. Fırçalama işlemi yapılan halılar , bol su ile durulanmalı , paslanmaz çelikten yapılmış gelberi ile halı üzerindeki pis su halıdan uzaklaştırılmalıdır.

Piyasada bulunan sözde halı yıkama fabrikaları halılarınızı kesinlikle bol su ile durulamaz, sadece halıyı fırçalayarak kimyasalı halı üzerinden uzaklaştırmazlar. Kimyasal üzerinde kalan halılar , daha parlak görünmektedir. Fakat 7-8 günlük kullanımdan sonra halı yıkamadan önceki bütün kir ve lekeler geri kusar ve halı eski haline gelir.

Protem Halı Yıkama olarak halılarınızı tazyikli sularla halı arkası ve önü olmak üzeri çok iyi bir şekilde duruluyoruz. Protem Halı Yıkama ‘ nın diğer halı yıkamacılardan en önemli farkı halılarınızı bol su ile durulamasıdır.

Protem Halı Yıkama olarak iki tip halı yıkama uygulamamız vardır.

Birinci halı yıkama yöntemi ( Protem’nin tercih ettiği yöntem) YERDE HALI YIKAMA YÖNTEMİ İkinci halı yıkama yöntemi OTOMATİK MAKİNALİ HALI YIKAMA YÖNTEMİ 1.) YERDE HALI YIKAMA NASIL YAPILMAKTADIR.?

Halılar kirlilik derecesine ve cinsine göre ayrılır, Halı cinsine uygun sert fırçalar ile fırçalama yapılır. Protem Halı Yıkama olarak halı yıkama konusunda birçok avantajı olduğundan dolayı halı yıkarken 0.80 ile 1.00 mikron arasında fırça kalınlığı kullanmanızı öneriyoruz. Yumuşak olan halı fırçaları halı üzerindeki toz ve kiri almaz fırçalar çabuk yatar, halı yıkama sürenizi ve kiri uzaklaştırma sürenizi çok ciddi şekilde arttırır.

Halı yıkama da kullanılan ilaçlar çok önemlidir. Protem Halı Yıkama olarak sektörde kendini kanıtlamış , msds raporları uygun olan , çevre ve insan sağlığına zararsız , halılarınızı kesinlikle yıpratmayan halı şampuanları ve halı şampuanlarını güçlendirici yan ürünler kullanmaktayız.

Birçok sözde halı yıkamacı halılarınızı hipo ile yıkayarak halılarınızda ciddi bir yıpranmaya, evlerinize kanserojen etkileri çok yüksek olan bir maddeyi halılarınızın içinde sizlere vermektedir.

Protem Halı Yıkama olarak kesinlikle havuz sistemi kullanmıyoruz. Halılarınızı tek tek ıslatıp yıkayarak başka halılar ile karıştırmıyoruz.

Beyaz saçaklı halılarınızı ve beyaz kenarlı halılarınızı oksijenli ağartıcı yardımı ile beyazlatıyoruz.

Halı yıkama işleminde en çok önem verdiğimiz nokta halılarınızın tazyikli sularla arkalı ve önlü olmak üzere güzel bir şekilde durulanmasıdır.

Çok iyi durulanmış bir halıda kimyasal kokusu , kötü koku vb.. herhangi bi koku olmaz .

Protem Halı Yıkama olarak yerde halı yıkamayı öneriyoruz.

OTOMATİK MAKİNA SİSTEMİ İLE HALI YIKAMA

Otomatik halı yıkama makinaları sektöründe çok çeşitli makinalar ve aparatlar kullanılmasına karşın yerde yapılan halı yıkama , gelberi ve saçak temizliğine alternatif olabilmiş değildir.

Otomatik halı yıkama makinesi iş yükünü arttırarak halı toz alma makinesi kullanılmasına neden olmaktadır. Bu da işletmeniz için ekstra 1 personel, ekstra elektrik maaliyeti , ekstra zaman kaybı, ekstra amortisman payının yükselmesine neden olmaktadır.

Bant hızı halıların kirlilik oranına , makinadaki fırçaların sayısına ve sertliğine göre ayarlanmalıdır.

Fırça baskısı halılara optimum oranda uygulanmalıdır. Fırça baskısı ayarı farklı firmaların makinalarında değişik yöntemlerle yapılmaktadır. Manuel ayarlamada göz kararı fırça baskısını iyi ayarlamak gerekmektedir. Farklı kalınlıklarda halıların geçişi sırasında fırça ayarını tekrar yapmayı unutmamak, fırçaları eşit şekilde indirerek halının her tarafına eşit baskı yapılmasını sağlamak halı yıkama işini kolaylaştırmaktadır. Otomatik fırça ayarlı makinalarda fırça baskısının uygun kalibre edildiğinden emin olunmalıdır, Lekelerle etkin mücadele için baskıyı mümkün olan en yüksek düzeyde tutmak önemlidir.

HALI YIKAMA FABRİKASI KURARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR::

• Halı yıkama fabrikasının açık ve kapalı alanları çok iyi dizayn edilmeli ve herbir metrekaresi verimli şekilde kullanılmadır.
• Halı yıkama da kullanılan fırçalar sert olmalıdır.
• Ömrünü tamamlamış fırçalar halı yıkama işinde kesinlikle kullanılmamalı. Fırça tablası atılamamalı yenisi çaktırılmalıdır.
• Halı sıkma işleminde kesinlikle yüksek devirli halı sıkma makinası kullanılmalı
• Halı yıkanmadan önce kesinlikle kontrol edilmeli , problemli olan halılar ,yırtıklar, renk karışımları ve solmuş renkler yıkama işleminden önce müşterilere haber verilmedir.
• Müşteriler ile sürdürülebilir ilişki kurulmalı , müşteri bilgileri kayıt altına alınmalı, 3.kişiler ile kesinlikle paylaşılmamalıdır.
• Halı yıkama müşterileri ile ilgili veri kullanılıyorsa , program satın alınan yerin bu verileri kopyalamadığınızdan emin olun.
• Halılar askıdan alındıktan sonra parfümleme ve paketleme yapmadan önce çok dikkatli şekilde kontrol edilmelidir. Sorunlu halılara işlem yapılmalı , gerekirse tekrar yıkanmalı, halı müşterisine bilgi verilmelidir.
• Ortaya koyduğunuz halı yıkama hizmetine göre kendinizi sınıflandırın. Vizyon ve misyonunuzu belirleyin. Halı yıkama sektöründe olma istediğiniz yeri planlayın.
• İkinci el bilgilerden uzak durun .
• Meslektaşlarınızla paylaşımlarda bulunarak bilgi birikimlerinizi arttırın.
• Yıkama yöntemini bilmediğiniz halıları yıkamayın .
• Lekelere kesinlikle garanti vermeyiniz. Müşterilere ‘ lekelerin yüzde 95 ini çıkartabiliyoruz, fakat inatçı , sabitleşmiş lekeleri çıkarmıyoruz.

Bazı halılar vardır , yıkanınca pırıl pırıl olur. Fakat bazı halılar vardır ki yıkandığını inkar eder , iyi sonuç vermez. Bu tip durumlarda halı yıkama müşterilerinin haksız söylemleri ile karşılaşabilirsiniz.

En ucuzunu arayan halı yıkama müşterisinden uzak durun. Kalitenizle istediğiniz müşteri kitlesine ulaşabilirsiniz . Sadece biraz zaman ve sabır gerekmektedir.

Halı yıkama kesinlikle emek yoğun bir sektördür.

Kalifiyeli personel bulma sıkıntısı çok fazladır.

Düşük kar oranı ile çalışılan bir sektördür.

Profesyonel halı yıkama fabrikasının yatırım maaliyeti çok fazla geri dönüşü çok geçtir.

Halı yıkama da kullanılan makine ve ekipmanların yıpranma payı çok hızlı gerçekleşmektedir. Su ve nemden ötürü.

Halı yıkama sektörünün en önemli sorunu kaliteli , bilgili şöför ve halı yıkamacıların olmamasıdır.

Bir cevap yazın