Florya Halı Yıkama

İstanbul Bakırköy ilçesinin gözde semtlerinden olan Florya büyük balkonlu, geniş bahçeli ve havuzlu evleri ünlüdür. 1950’li yıllarda plajları, çay bahçeleri ve gece kulüpleri ile yazlık dinlenme alanı olarak tercih edilse de ilerleyen yıllarda artan göç sebebiyle yazlık yer olma özelliğini kaybetmiştir. Son zamanlarda sitelerin ve lüks konutların yoğunlukta olduğu bölgede ayrıca çok sayıda avm, otel, hastane, spor kompleksi ve sosyal tesis de vardır.
Bütün büyük kuruluşların olduğu gibi Florya bölgesindeki kuruluşların da profesyonel temizlik firmasına ihtiyacı vardır. Protem Halı yıkama olarak ev hanımının halı yıkama ihtiyacından , otellerin yatak yıkama ihtiyacına kadar tüm temizlik işlemlerini profesyonel olarak yapmaktayız. Florya’ya verdiğimiz hizmetler arasında halı yıkama, yatak yıkama, koltuk yıkama, halı tamiri gibi hizmetler mevcuttur.

Florya Halı Yıkama Hizmetleri Protem Halı yıkama olarak Florya’daki müşterilerimize ücretsiz servis imkanı sunmaktayız. Evinizden ya da işyerinizden bir telefonla alınan halılarınız gelişmiş teknolojiye sahip endüstriyel makineler ile yıkanır. Tecrübeli kadromuz sayesinde halılarda herhangi bir bozulma ya da renk solması gibi sorunlarla karşılaşmamaktayız. İpek, Çin, Hereke gibi özel türdeki halıları da özel yıkama yöntemleriyle problemle karşılaşmadan yıkıyoruz. Halı Yıkama Florya arama anahtarı ile bize ulaşabilirsiniz.

Florya’daki tüm evler ve işyerleri için profesyonel temizlik sağlayan firmamıza iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz. Fabrikamızı ziyaret etmek isteyen değerli müşterilerimiz için adres bilgilerimiz ve haritamızı iletişim bölümünde bulabilirsiniz. Florya bölgesindeki müşterilerimize kampanyalarımız hakkında bilgilendirme yapmaya devam edeceğiz….

Fırça baskısı halılara optimum oranda uygulanmalıdır. Fırça baskısı ayarı farklı firmaların makinalarında değişik yöntemlerle yapılmaktadır. Manuel ayarlamada göz kararı fırça baskısını iyi ayarlamak gerekmektedir. Farklı kalınlıklarda halıların geçişi sırasında fırça ayarını tekrar yapmayı unutmamak, fırçaları eşit şekilde indirerek halının her tarafına eşit baskı yapılmasını sağlamak halı yıkama işini kolaylaştırmaktadır. Otomatik fırça ayarlı makinalarda fırça baskısının uygun kalibre edildiğinden emin olunmalıdır, Lekelerle etkin mücadele için baskıyı mümkün olan en yüksek düzeyde tutmak önemlidir.

HALI YIKAMA FABRİKASI KURARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR::

• Halı yıkama fabrikasının açık ve kapalı alanları çok iyi dizayn edilmeli ve herbir metrekaresi verimli şekilde kullanılmadır.
• Halı yıkama da kullanılan fırçalar sert olmalıdır.
• Ömrünü tamamlamış fırçalar halı yıkama işinde kesinlikle kullanılmamalı. Fırça tablası atılamamalı yenisi çaktırılmalıdır.
• Halı sıkma işleminde kesinlikle yüksek devirli halı sıkma makinası kullanılmalı
• Halı yıkanmadan önce kesinlikle kontrol edilmeli , problemli olan halılar ,yırtıklar, renk karışımları ve solmuş renkler yıkama işleminden önce müşterilere haber verilmedir.
• Müşteriler ile sürdürülebilir ilişki kurulmalı , müşteri bilgileri kayıt altına alınmalı, 3.kişiler ile kesinlikle paylaşılmamalıdır.
• Halı yıkama müşterileri ile ilgili veri kullanılıyorsa , program satın alınan yerin bu verileri kopyalamadığınızdan emin olun.
• Halılar askıdan alındıktan sonra parfümleme ve paketleme yapmadan önce çok dikkatli şekilde kontrol edilmelidir. Sorunlu halılara işlem yapılmalı , gerekirse tekrar yıkanmalı, halı müşterisine bilgi verilmelidir.
• Ortaya koyduğunuz halı yıkama hizmetine göre kendinizi sınıflandırın. Vizyon ve misyonunuzu belirleyin. Halı yıkama sektöründe olma istediğiniz yeri planlayın.
• İkinci el bilgilerden uzak durun .
• Meslektaşlarınızla paylaşımlarda bulunarak bilgi birikimlerinizi arttırın.
• Yıkama yöntemini bilmediğiniz halıları yıkamayın .
• Lekelere kesinlikle garanti vermeyiniz. Müşterilere ‘ lekelerin yüzde 95 ini çıkartabiliyoruz, fakat inatçı , sabitleşmiş lekeleri çıkarmıyoruz.

Bazı halılar vardır , yıkanınca pırıl pırıl olur. Fakat bazı halılar vardır ki yıkandığını inkar eder , iyi sonuç vermez. Bu tip durumlarda halı yıkama müşterilerinin haksız söylemleri ile karşılaşabilirsiniz.

En ucuzunu arayan halı yıkama müşterisinden uzak durun. Kalitenizle istediğiniz müşteri kitlesine ulaşabilirsiniz . Sadece biraz zaman ve sabır gerekmektedir.

Halı yıkama kesinlikle emek yoğun bir sektördür.

Kalifiyeli personel bulma sıkıntısı çok fazladır.

Düşük kar oranı ile çalışılan bir sektördür.

Profesyonel halı yıkama fabrikasının yatırım maaliyeti çok fazla geri dönüşü çok geçtir.

Halı yıkama da kullanılan makine ve ekipmanların yıpranma payı çok hızlı gerçekleşmektedir. Su ve nemden ötürü.

Halı yıkama sektörünün en önemli sorunu kaliteli , bilgili şöför ve halı yıkamacıların olmamasıdır.

Bir cevap yazın