Halı Yıkama Aşaması

Halı Yıkama Aşaması

Halı yıkama aşaması halılarınızın fabrikamıza geldiği anda uygulanan sistemdir.

  1. Aşama Toz Alma

Halılarınız Fabrikamıza ulaştığı taktirde halı yıkama Bölümüne alınmadan önce ( Su ile Temas etmeden önce ) Toz Dolabında bütün tozlarından, kumlarından, saç kullarından, 30 dakikalık bir işlemle tozlarından arındırılarak su ile teması esnasında çamurlaşma riskini ortadan kaldırır.

  1. Aşama halı yıkama

Halı Yıkama Bölümünde Halılarınız son Teknoloji Harikası Halı Yıkama Tedarikci firmaların dev kuruluşu Alman Halı Yıkama Makinası ile yıkanmaktadır. Makinamız Bilgisayar teknolojisine ve 10 adet fırçaya sahipdir. 200 barlık bir basınçla su püskürtme özelligi sayesinde  Halınızın cinsine göre su basıncını ayarlıyan, halınızdaki lekeye göre hareket eden fırçaları sayesinde Halılarınızı derinlemesine temizler. Bakteri yuvasına dönmüş olan halılarınız böylelikle hijyenik bir şekilde Halı Yıkama işlemi sonlandırılır.

Şampuanlarımız kimyasal madde içermeyen tamamen bitkisel (organik) Halı Yıkama şampuanıdır.

  1. Aşama Santrafüj (halı sıkma)

Halı Yıkama işleminden sonra Halılarınız 2000 devire sahip halı sıkma makinamızda rulo halinde tek tek sıkılarak yüzde 97 oranında sularından arındırılır. Halı sıkma işleminde halılarınız 3.kere durulama işlemine tabi tutulur. Halı sıkma işlemi gerçekleşirken halılarınız teker teker ve rulo halinde sıkıldığı için halılarınıza kesinlikle zarar gelmez (yırtılma gibi).

 

  1. Aşama Kalite Kontrol

Halı Sıkma işleminden sonra (Santrafüj) Halılarınız kontrol masına serilir uzman personelimiz tarafından  leke analizi yapılır. Bu esnada halınızda çıkmamış bir leke varsa halınız tekrardan halı yıkama bölümüne gönderilir. Halınızda bir problem yoksa leke analizinden geçerse bir sonraki aşama uygulanır.

  1. Aşama halı kurutma

Halılarınız Leke analizinden sonra Günlük 2500m2 kurutma özeliğine sahip özel olarak tasarlanmış kapalı odada nem alıcı ve sıcak hava üfleme makinalarımızın yardımıyla 10 saat gibi kısa bir sürede kurutulur. Kapalı ortamda kurutulan halılarınız bu sayede dışarıda kurutulan halıların kaldıgı toza, topraga maruz kalmaz ve tamamen kup kuru olur.

  1. Aşama Hav Alma (halı tarama) ve paketleme

Halı Kurutma odalarımızdan çıkan halılarınız hav alma işlemiyle (halı tarama) Tüy yatımına göre taranır ve uzman personelimiz tarafından tekrar leke analizi yapılır. Halınızda çıkmamış bir leke tespit edilirse siz degerli müşterilerimizin bilgisi dahilinde tekrar yıkama işlemine tabi tutulur. Leke işleminden sorunsuz geçerse halılarınız hav alma makinamızın yardımıyla ve uzman personellerimiz tarafından steril ambalajla Paketlenir. Son aşamaya geçilir.

  1. Aşama iletişim ve teslimat

Tamamen hazır hale gelen halılarınız artık teslim edilmeye hazırdır. Halıalrın üzerindeki etiketleme sisteminden halıların hangi müşteri nosunu taşıgına bakılarak müşteri bilgilerine ulaşılır. Müşterimizin bölgesine ayit servis personelimiz tarafından müşteri ile irtibat kurulur görüşme sonrasından alınılan bilgiye göre hızlı bir biçimde ücretsiz servis imkanı ile teslimat saglanır.

halı yıkama aşaması