Halı Yıkama

Halı Yıkama, Bir halı temizleme firmasının en önemli özelliği halılarınızı ne kadar temiz ve yıpratmadan yıkayabildiğidir.

Yaklaşık 10-15 sene öncesine kadar yıkama işi , ev hanımları tarafından sokaklarda çoluk çocuk bütün mahalle hanımlarının yardımı ile yıkanmakta ve çocuklar için bulunmaz bir eğlence kaynağı olmaktaydı.

Günümüzde bayanların sosyal, ekonomik , iş hayatında ki statüsünün çok hızlı gelişmesinden ve değişmesinden dolayı özellikle büyük şehirlerde , bayanlar için büyük bir dert olan halı temizliği için dışardan yıkama ihtiyacı duyulmuştur. Dışarıda yıkama ihtiyacının ortaya çıkması ile yıkama fabrikalarının kurulması için talep oluşmuştur.

Artan talep karşısında yıkama fabrikaları modern tesisler haline gelerek halı yıkama sektörünü ortaya çıkarmıştır.

halı yıkama
HIZLI GEÇEN ZAMAN İÇERİSİNDE PROFESYONEL TESİSLERİ MODERN HANIMLARIN VAZGEÇİLMEZ TERCİHİ OLMAYA BAŞLAMIŞTIR.

Protem Halı Yıkama Fabrikası ve profesyonel yönetim ruhu ile hanımların tercihi haline gelmeye başlamış ve sektörde marka olma yolunda ilerlemektedir.

Halı ayrıştırma aşamasında , halılar öncelikle cinslerine göre ayrıştırılmaktadır. El dokuma halıları- yün halıları- makine halıları vb.. olarak ayrıştırılarak yıkama esnasında oluşabilecek sıkıntıları ilk baştan engellemiş olmaktayız.

Halılar kirlilik derecesine ,kalınlık – incelik durumuna göre de ayrı bölümlerde istiflenerek her bir halı için en uygun halı yıkama yöntemine hazır olması sağlanır.

Fabrikada Halı Yıkama Nasıl Olur İnceleyelim,

Halı yıkama aşamaları

Etiketleme Aşaması

Ayrıştırma Aşaması

Toz Alma Aşaması

Otomatik Makine İle Yıkama Aşaması

Elde Makine Yardımı İle Yıkama Aşaması

Sıkma Aşaması

Kurutma Aşaması

Paketleme Aşaması

Kurutma Aşaması

Yün, ipek ,rayon ve özel ipliklerin; çözgü ipliklerinin üzerine belli aralıklarda ve belli desenlerde elle düğümlenmesi sonucu ortaya çıkan halılardır.

Dokuma halılarının elle yapılmasından ve kullanılan ipliklerin çok kaliteli ve hassas olmasından dolayı fiyatları ve kalitesi çok yüksek olan halılardır.

Yanlış tekniklerle yıkanan el dokuma halılarında boya verme, boyların birbirine karışması; yanlış fırça kullanımı sonucu yün ipliklerin sökülmesi, yanlış deterjanların renklerini bozması gibi çeşitli geri telafisi mümkün olmayan sorunlara neden olmaktadır.
El dokuma halısı tecrübe, bilgi ve son derece özen isteyen bir iştir.

PROTEM HALI YIKAMA YIKAMIŞ OLDUĞU EL DOKUMA HALILARINDA BOZULMAMA VE DERİNLEMESİNE TEMİZLİK GARANTİSİ VERMEKTEDİR.

El dokuma halısı işlemi mesleki bir sır olduğundan dolayı burada nasıl yıkadığımızı ve hangi teknikleri kullandığımızı açıklayamamaktayız.

PROTEM’İ TERCİH ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ